Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

Про громаду

   Усі, хто любить подорожувати, безперечно, добре знають станцію Ромодан, вона знаходиться на перетині залізничних шляхів Київ-Харків, Кременчук-Бахмач. Важко й уявити, скільки людей ступало на перон ромоданівського вокзалу за часи його існування! Звичайно, знайомство з населеним пунктом починається саме з вокзалу, а це нині – красиве, просторе, чисте приміщення, де надаються всі необхідні послуги для транзитних пасажирів. Той, хто чекає свого потягу більше години, має можливість прогулятись і привокзальною площею, і вулицями селища залізничників. Місцевим жителям небайдуже, якої думки про їхній населений пункт заїжджі гості. А найбільше переймається іміджем населеного пункту та найближчих сіл селищний голова Ромоданівської ОТГ Олександр Верещака.

22 грудня 2019 року у Миргородському та Лубенському районах відбулися вибори у новостворену Ромоданівську ОТГ, об’єдналися (Миргородський район: Ромоданівська селищна рада – смт Ромодан, села Конюшеве, Сотницьке, Шарківщина; Лубенський район: Новооріхівська сільська рада – села Новооріхівка, Величківка, Ромодан).Всього Ромоданівська ОТГ налічує 6255 жителів, з яких 2325 осіб – жителі Лубенського району.В результаті виборів новостворену громаду очолив Олександр Верещака, за якого проголосувало 82,7% виборців.

Біля відремонтованого приміщення селищної ради поряд з прапором України розвівається Ромоданівський стяг, при вході зустрічає герб Ромодана та спеціально виготовлений годинник із індивідуальною символікою, властивою для залізничного вузла, стрілки його фіксують час та дати, які є історичними віхами.Однією із таких історичних подій є проведення виборів 22 грудня голови та депутатів новоствореної громади.

Колись Ромоданівським шляхом жваво прямували на південь за рибою і сіллю довгі чумацькі валки, прокладалася князем Дмитром Романовим залізнична магістраль і будувалася станція на лінії Кременчук - Бахмач – Санкт - Петербург. Якби за допомогою машини часу славні родини Білявських, Леонтовичів, Ковалевських, Кулібабів, Віричів, Кульчіїв та ін. мали можливість споглянути на сучасний Ромодан, отримали б рясну аргументацію для гордості нащадками. Нині у селищі гостинно відчинені двері Свято – Дмитріївського храму для молитви до Бога, причепурюється ремонтами та оновленнями школа, за плечимаякої 120-літній ювілей, ясла-садочок «Волошка» коректно натякає, що можна сміливо народжувати, кишить культурним життям від реконструйований Будинок культури, не відстає і музична школа, відкриваються сучасні магазини! За кулісами такої динамічної картини важка праця художників і поетів, педагогів і вихователів, залізничників і хліборобів. Лад є там, де люблять працювати і підтримувати порядок. Гарантією ладу і розвитку є вимогливість селищного голови Олександра Верещаки. Варто тільки поглянути на центр селища – асфальтоване покриття, облагороджені фасади всіх будівель, по зразковому благоустрою Ромодан дасть фору будь-якому селу в Україні, відремонтовані загальноосвітня і музична школи, Будинок культури, зразковий дитячий садочок, збудована сонячна електростанція, будується спортивна зала, під контролем освітлення вулиць, стан доріг.

У Ромоданівській ОТГ є дві самодостатні загальноосвітні школи. У Ромодані навчається близько 250 дітей, у Новооріхівці – 200. Є три шкільних автобуси, які підвозять дітей (у Ромодані – 1, у Новооріхівці – 2). Транспорт у задовільному стані. Паливо, запчастини, плата водіям – усе це з нашого бюджету.

Щойно капітально відремонтована 120-річна школа оснащена найсучаснішими проекторами, мультимедійними дошками, комп’ютерами, на подвір’ї відбувається довгоочікуване десятиліттями будівництво спортивного залу. Директор школи Тамара Чепурко ділиться: У нашій школі педагоги турбуються про те, щоб діти з успіхом брали участь у багатьох проектах, щоб були переможцями предметних олімпіад, різних етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів, членів МАН, Всеукраїнського проекту на кшталт «HEALTHYSCHOOL заради здорових та радісних школярів». У 2011-2019 рр. школа брала участь у програмі «Молодіжний розвиток» разом із Корпусом Миру США. У 2019 році вісім учнів стали випускниками школи лідерів учнівського самоврядування Полтавської області. У цьому ж році долучилися до Національного рекорду України «Найбільша кількість уроків добра».

Оксана Магура, директор Опорного закладу «Новооріхівський ліцей імені О.Г. Лелеченка», зазначає: «Нині в закладі навчається 192 дитини,50% дітей підвозять із сусідніх сіл, пишаємося здобутками: освітніми – діти є переможцями районних та обласних олімпіад, творчими – школярі активні учасники художньої самодіяльності, спортивними – школярі за здоровий спосіб життя, популярними є футбол, легка атлетика та баскетбол, в освітньому закладі впроваджена інноваційна технологія розвиваючого читання. Таку високу планку задав ще попередній директор Микола Крутій а ми підтримуємо і розвиваємо».

Дитячі садочки теж мають гідний рівень.

ДНЗ "Волошка" – одна із візитівок Ромодана, по праву вважається одним із кращих зокрема у Миргородському районі, а можливо, й на Полтавщині, а то й в Україні. Це заслуги всього колективу - 25 справжніх професіоналів, чуйних, уважних працівниць, які опікуються своїми підопічними, в стінах дитячого закладу панує теплий мікроклімат, тут відчутний затишок, аромат щасливого дитинства. Навіть столичні гості дивуються естетиці комфортних умов, створених креативною, творчою командою, високу планку якій задає очільник Любов Пономаренко, яка від Верховної Ради України нагороджена грамотою «За заслуги перед Українським народом». Базовий компонент дошкільної освіти, програма розвитку дітей «Українське дошкілля» та програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» спонукали працівників до створення нового цікавого предметно-ігрового розвивального середовища в кожній віковій групі. Успішно працює «Школа сприяння здоров’ю». Мало того, що кожен день проведений дітлахами у «Волошці» цікавий, емоційно наповнений, змістовний, тут просто приємно перебувати як дітям, так і їхнім батькам. Скільки праці докладено тут, щоб зробити ошатними групові приміщення, але й водночас, щоб і не були вони схожими між собою. Тут продумано все до найменших дрібниць. Кожна кімната й затишна, й неповторна. Міні-дитячий мікрорайон, де створено найкомфортніші умови для перебування для наймолодших жителів селища. Для двох груп найменшеньких закупили нові меблі, постелили підлогу з підігрівом, встановили душеві кабінки, облаштували туалети в корпусі. Харчоблок знаходиться в самому приміщенні ДНЗ, то діти отримують страви тепленькі, відразу від плити.обладнання для дитячого майданчика й огорожу, встановлену навколо подвір’я дитячого садка.

Завідувач дитсадка у Новооріхівці Лариса Артемова , в якому виховується 52 діток із Ромодана, Величківки і Новооріхівки теж докладає максимум зусиль для всебічного розвитку малят.

23 грудня 2019 року очільник Ромоданівських освітніх закладів Тамара Чепурко та Любов Пономаренко взяли участь у ювілейній Загальнонаціональній програмі «Флагмани освіти України», яка за десять років існування здобула всеукраїнське визнання й міжнародну підтримку, стала підґрунтям визначення кращих працівників освіти та відзначення їхніх здобутків. Ромоданівські навчальні заклади були нагороджені Почесними грамотами за вагомий внесок у розвиток національної системи освіти; отримали в подарунок книги «Флагмани освіти України», де вміщені матеріали про Ромоданівські школу й садочок; ордени «Флагман освіти України» отримали Тамара Чепурко й Любов Пономаренко.

Красень Будинок культури – відреконструйований, оновлений, оснащений сучасним обладнанням майстерно гарантує змістовне дозвілля. Під керівництвом Ольги Маніліч культурне життя вирує, кожне календарне свято збирає ромоданівців на феєричні дійства. За 2019 рік Ольга Маніліч, директор Будинку культури, визнана переможцем обласного рейтингу – конкурсу «Кращий директор року», проведеного Департаментом культури і туризму Полтавської ОДА серед 20 фахівців керівного складу клубних закладів із 14 районів. Когорта поціновувачів культурного мистецтва невпинно зростає, розвиваються естетичні смаки та здібності у дітей. Тримає ромоданівську марку і дитяча музична школа, її вихованці стабільно показують результати одні з кращих в області. Нещодавно у мистецькому закладі реконструювали систему опалення, перекрили дах, утеплили стелю, замінили двері, поставили енергозберігаючі вікна, у планах перепланування класів, зміцнення фундаменту – створюються гідні умови для розвитку вокальних і музичних здібностей дітей. А як соковито звучить слава про зразковий хореографічний колектив народного танцю «Хамелеон» (керівник Ольга Опришко)! Одні з останніх досягнень – перемога на VІІ Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячо-юнацької творчості «Перлина Fest» і тріумфальний виступ юних земляків-танцівників на Міжнародному різдвяному фестивалі-конкурсі мистецтв «Стежками Гоголя», що відбувся в Полтаві 11-12 січня 2020 року в міському Будинку культури: «Хамелеон», взявши участь у номінаціях «Танці народів світу» й «Естрадна хореографія»,» Хамелеон» виборов головний приз – Гран-прі фестивалю, отримавши сертифікат на 1000 євро для поїздки в Болгарію, щоб і там продемонструвати свій талант.

Планується будівництво приміщення під амбулаторію сімейної медицини. Ромоданівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини вже кілька місяців користується зручним і потужним автомобілем «Форд». Сімейний лікар Новооріхівської амбулаторії ЗПСМ Надія Горяйнова зазначає: «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує більше 2000 жителів із навколишніх сіл в тому числі, пацієнти задоволені якістю медпослуг, які надають медпрацівники – медсестри Людмила Ігнатенко і Світлана Бирюк, є 2 ФАПи, висококваліфіковані фельдшери у селі Величківка Любов Можейко, а ФАПі с. Ромодан Лубенського району – Надія Межко, молодша медсестра Світлана Дудніченко, добросовісно виконує роботу водій Микола Марченко.

У селі Шарківщина функціонує ФАП.

В 2015-му році розробник генерального плану Ромодана запропонував спорудити на 33-х га «розсадниках» агресивної амброзії й колючих будяків сонячну електростанцію. Виконавши аерозйомку місцевості, працівники ПП «УГП-ГРУП» порекомендували збудувати електростанцію на земельній ділянці, де колись розміщувалася ферма й було пасовисько. А ТОВ «САНВІН 13» із міста Вінниці, яке займається будівництвом подібних електростанцій, виконало роботи. Потужність станції 15 МВт, робоча пікова – 20 МВт. Одна панель виробляє 375 Вт. Енергія акумулюється від сонця, збирається в ящик з’єднань, зводиться в трансформаторну підстанцію й далі йде в розподільчий пункт і на Ромоданівську тягову підстанцію 110 кВ. Панелі не бояться негоди: ні дощу, ні снігу, ні шквальних вітрів – добре кріпляться металевими палями.

Ромоданівська селищна рада входить до Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України. Сплачуємо внески, отримуємо вагому допомогу звідти при вирішенні багатьох питань, зокрема консультації від виконавчого директора цього відділення Асоціації Володимира Микійчука.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора