Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

Голова об'єднаної територіальної громади

Фото без опису

ОЛЕКСАНДР ВЕРЕЩАКА – СТРАТЕГІЧНО МИСЛЯЧИЙ ЛІДЕР

22 грудня 2019 майже 83% виборців виявили довіру Олександрові Верещаці (рекорд новітньої доби в Україні) - обрали очільником новоствореної Ромоданівської ОТГ. До того впродовж двох каденцій з 2010 року опікувався соціально-економічним розвитком більш ніж трьохтисячної громади Ромодана.

У його послужному списку є високі нагороди - з рук першого Президента України Леоніда Кравчука отримав почесну грамоту, якою нагороджена громада за вагомий внесок у становлення, розбудову та процвітання України; орден «За вірність народу України»; занесений у Книгу Пошани «Місцеве самоврядування. Народні обранці». На урочистому засіданні з нагоди Дня місцевого самоврядування у 2019 році Почесну відзнаку «За вагомий внесок у розвиток Миргородського району» Олександру Верещаці вручили голова Миргородської районної ради Леонід Яринич і керівник апарату Миргородської районної державної адміністрації Віталій Хоменко.

Він з тих, що у і власному дворі вміє підтримувати блискучу чистоту і порядок, і для комфорту односельців реалізує одну за одною ідеї, хоч приходиться долати і чимало перепон та труднощів. Такий характер загартувався з часів роботи на залізниці, яка вимагає високої якості і точності у виконанні поставлених задач, тому на першому місці в характеристиці залізничника – дисциплінованість. Вже відзначив сорокарічний ювілей від початку своєї трудової діяльності по закінченню Слов’янського залізничного технікуму на посаді електромонтера району електропостачання Південної залізниці.

Нині Олександр Олександрович свої надзусилля інвестує в майбутнє Ромоданівської ОТГ, ставить на чільне місце турботу про дітей та здоров’я людей, аби було у молоді бажання будувати життя на малій батьківщині. Головним результатом діяльності успішного очільника - перевіреного, протестованого вирішенням багатьох проблем є непідробна людська повага. Він зарекомендував себе як генератор ідей, регулярно вивчає успішний досвід інших населених пунктів, втілює нове, удосконалює умови, імідж і репутацію рідного селища. Завжди чемний і уважний до людей, конкретними справами і відданістю завоював авторитет досвідом, помноженим на ділові якості, вмінням приймати складні, інколи навіть ризиковані, але правильні рішення. Вважає, що кожен може досягти жаданого, якщо дуже цього захоче. Потрібно зовсім небагато: просто бути сумлінним, чесним, принциповим працівником, вимогливим у рамках посадових обов’язків. А ще треба проявляти життєву мудрість, набувати досвіду, щоб усвідомити: успіх приходить не за один день. Більше того, приходить не так швидко, як хотілося б. Його "хода" повільна, але впевнена, коли докладаються потрібні зусилля. Головне – не опускати руки при можливих невдачах або труднощах, а працювати, засукавши рукава. Що й робить Олександр Верещака, незважаючи ні на що, ставлячи за пріоритет роботу.

Як далекоглядний керманич, визнаний лідер громади Олександр Верещака вивчає досвід за кордоном, приймає іноземні делегації, налагоджуючи партнерські стосунки, крокує в ногу з часом, не втрачає жодного шансу для створення кращої версії життя в Ромоданівській ОТГ. Стратег, який продумує кожне рішення на кілька кроків наперед, вектор діяльності спрямовує на розвиток, примножує привабливість населених пунктів, підняв імідж селища, розвинув його інфраструктуру. Він «оббиває пороги», долає бюрократичні механізми, стукає в усі двері для вирішення питань, керівників такого масштабу мислення та навиків координації роботи на теренах Полтавщини одиниці, тому правління Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування одноголосно прийняло рішення нагородити Олександра Верещаку почесною грамотою «За особистий вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування».

Олександр Олександрович має власне бачення, як зробити громаду потужною і боєздатною: «Ми об’єдналися задля побудови кращого життя, добробуту людей, розвитку і процвітання рідної землі. Реформа децентралізації дає можливості стати господарями на своїй землі. Я проти «дикого» розпродажу головного багатства нашої країни – землі, тому на посаді голови ОТГ роблю і надалі робитиму все, щоб наші щедрі землі родили для селян, які на них живуть і працюють, щоб жителі громади ставали заможними і впевненими у майбутньому.

Одне з головних завдань – забезпечити відчутне поліпшення життя всіх без винятку сіл, які ввійшли в ОТГ. Продовжуватиму докладати зусиль для поліпшення соціальної інфраструктури – ремонту доріг, медичних закладів, шкіл. Вважаю доцільним перевести опалення школи с. Новооріхівка на альтернативне, це реально за умови ефективного розпорядження бюджетом ОТГ. Неодмінно налагодимо зручне і регулярне транспортне сполучення між населеними пунктами ОТГ, люди повинні мати всі можливості для спілкування з керівництвом громади і вирішення власних актуальних проблем.

Тримаю в полі зору благоустрій сіл, освітлення вулиць, прибирання та вивезення побутових відходів. Не залишиться поза увагою і всебічний розвиток дітей та юнацтва. Освіта, творчість, заняття спортом, реалізація потенціалу молоді завжди є у числі пріоритетів у роботі органів об’єднаної громади. Турбота про людей поважного віку – наш святий обов’язок, тож забезпечуємо їм ефективний соціальний захист. Разом ми – сила, яка здатна подолати всі негаразди». У Ромодані створені нові робочі місця у зв’язку з відкриттям нових груп у дитячому садочку та будівництвом сонячної електростанції, у Новооріхівці вимальовується ще краща перспектива – інвестори хочуть побудувати завод по виробництву технічного спирту з кукурудзи на 120-150 працівників, звісно, є ряд питань, та ведемо переговори, будемо докладати зусилля для реалізації цієї ідеї.

Олександр Олександрович відзначає важливість стабільної підтримки. Вдавалося вирішувати непідйомні проблеми за підтримки народного депутата Олега Кулініча, який дійсно працює для людей, завжди відгукується, часто особисто приїздить, спілкується, дослухається до потреб і знаходить шляхи їх вирішення. Володимир Микійчук постійно допомагає вирішувати питання на обласному рівні, більше 10 років комунікує з ромоданівцями, консультує, підказує, сприяє розквіту.

Очільник громади стверджує, що конкретні справи завжди красномовніші за слова:«Основна мета – це розвиток самодостатньої, дієвої громади, позитив від створення якої відчує кожний житель. Протягом останніх років Ромодан розвивався досить динамічно. Наше завдання – зробити акцент на розвиток інфраструктури усіх інших сільських населених пунктів, які приєднались до селища. Команда підібралась дієва, рішуча, відповідальна, з такою не страшно рушати вперед навіть на новому шляху. Закликаю до єднання задля спільної роботи на користь громади!».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора