Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

Підсумки діяльності Миргородського  міського сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області  за 9 місяців 2023 року.

Дата: 27.10.2023 09:03
Кількість переглядів: 186

Фото без опису

Законом України “Про пробацію” від 05.02.2015 року  визначено, що пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Головною метою діяльності пробації є безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.   

Співробітниками Миргородського міського сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області впродовж 9 місяців 2023 року проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, визначених статтею 6  Закону України «Про пробацію» ,  а саме:

 • підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;

 • здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;

 • виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;

 • направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;

 • реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

 • проведення соціально-виховної роботи із засудженими;

 • здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;

 • реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

За 9 місяців 2023 року по обліках Миргородського міського сектору  з питань пробації пройшло 267 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності,  з яких : 

 • засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю10 осіб;

 • засуджених до покарання у виді громадських робіт7 осіб;

 • засуджених до покарання у виді виправних робіт – 4 особи; 

 • звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років196 осіб;

 • засуджених до штрафу28 осіб;

 • притягнутих  до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт4 особи;

 • притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт18 осіб;

Із заробітку осіб, засуджених до покарання у виді випраних робіт за                         9 місяців 2023 року утримано та перераховано в дохід держави 18911,64 грн. .

Впродовж 3 кварталів 2023 року по обліках  підрозділу пробації  пройшло 28 осіб засуджених до покарання у виді штрафу.  Загальна сума  призначеного покарання складає 401 880 грн.. За 9 місяців  2023 року засудженими особами було сплачено 75 880 грн.. Двом особам несплачену суму штрафу замінено   на інший вид покарання у виді громадських робіт.

Миргородським міським сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області забезпечено  виконання 4 постанов суду про притягнення порушників до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт, з яких 2 особи знято по відбуттю призначеного судом стягнення. 2 особи допустили ухилення від відбування громадських робіт та невідбуту частину громадських робіт замінено на штраф. 

За 9 місяців 2023 року по обліках Миргородського міського сектору з питань пробації пройшло 18 осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт. В рахунок погашення заборгованості по аліментах до Миргородського відділу державної виконавчої служби у Миргородському районі Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перераховано  11685 грн. 53 коп..

На виконання до Миргородського міського сектору з питань пробації протягом 9 місяців 2023 року надійшло 15 ухвал суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, з яких складено та направлено до суду 13 досудових доповідей, та надано висновок про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі на певний строк стосовно 11 осіб.

З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації,   впродовж  звітного періоду   працівники Миргородського сектору пробації сприяли у вирішенні питань підготовки до звільнення, а саме - у пошуку місця проживання 16  особам; працевлаштування – 1 особі.

Основне завдання уповноважених органів з питань пробації, які  діють  на території України - зниження рівня рецидиву злочинів і забезпечення повернення до нормального життя осіб, які перебувають у конфлікті із законом. 

З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації Миргородський міський сектор з питань пробації запрошує до  співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Взаємодіючи із органами пробації Ви допомагатимете особам (суб'єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. 

З метою проведення регулярного інформування волонтерів пробації про роботу з суб’єктами пробації та новації в системі пробації Державною установою «Центр пробації» започатковано телеграм-канал «Волонтерство в пробації» з яким можна ознайомитися за посиланням https://t.me/Volunteeringinprobation.

Ми Вас чекаємо за адресою: м. Миргород вул. Якова Усика, 34. каб. 310, Полтавської області, 37600,

Ел. адреса:pl23@probation.gov.ua, контактний телефон 099-95-88-386.

З більш детальною інформацією про діяльність органів пробації Ви  можете ознайомитися в соціальній мережі Фейсбук за  посиланням  https://www.facebook.com/probation.ua, на сайті Державної установи «Центр пробації» www.probation.gov.ua ,  та в месенджері «Телеграм»  https://t.me/probationUA.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора