Понад 140 сіл Полтавщини під’єднали до швидкісного інтернету

Дата: 21.12.2021 09:27

Mіністерство цифрової трансформації України успішно реалізує проєкт «Інтернет-субвенція», у якому беруть участь і територіальні громади Полтавщини.

За словами заступника голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігоря Панченка, наразі понад 140 сіл у 30 територіальних громадах області вперше під'єднали до швидкісного інтернету. 44 тисячі мешканці Полтавської області тепер мають змогу під'єднати свої домівки до оптичного інтернету. Для цього інтернет-провайдери проклали понад 1000 кілометрів волоконно-оптичних мереж.

«Доступ до мережі вже отримали більш ніж 360 соціальних закладів регіону, серед них 108 будинків культури, 56 бібліотек, 47 шкіл, 31 садочок, 97 ФАПів, 5 ЦНАПів, 2 органи місцевого самоврядування та 1 заклад Мінсоцполітики, — зауважив Ігор Панченко. — Важливо, що установи, під’єднані за кошти субвенції, отримають безоплатний швидкісний інтернет до кінця 2022 року».

За реалізацією проєкту можна стежити за посиланням: https://bit.ly/3yQAoMc.

У межах проєкту Полтавщина отримала 40,5 млн грн субвенції. Реалізують його відповідно до Стратегії розвитку області на 2021–2027 роки, яку голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентував на початку цього року.

Нагадаємо, у разі затримки під’єднання сіл до оптичного інтернету у 2021 році оператори й громади можуть укласти додаткову угоду та отримати оплату у 2022 році.

Міністерство цифрової трансформації України