Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

Правила поїздок між регіонами: які документи потрібні

Дата: 19.10.2021 09:01
Кількість переглядів: 257

Фото без описуЗ 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червонному рівнях епід небпезки. Стосуватимуться вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Норми не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів:

оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;

іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;

міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чиним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;

негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Наразі на етапі тестуванняперебуває COVID-сертифікат на підставіодужанняпацієнта.

ЙогорозробкоюзаймаютьсяМіністерствоохорониздоров’я разом ізМіністерствомцифровоїтрансформації та Національною службою здоров’я.

Випуск COVID-сертифіката про одужаннярегулюєтьсяпостановоюКабінетуМіністрівУкраїни № 677.

 

Підставою для отримання COVID-сертифіката стане одужання особи, якщо перед цимдіагнозбувпідтвердженийпозитивним ПЛР-тестом. Документ може бути отриманий не раніше 14-го дня післявстановленнядіагнозу. Важливо, що і факт захворювання (позитивний ПЛР-тест), і факт одужання, мають бути підтверджені в електроннійсистеміохорониздоров’я.

Такийсертифікат буде чинним 180 днів з моменту встановленнядіагнозу. Оформитийогоможна буде в додатку “Дія”. Коли він стане доступним для користувачів, йоготакожможна буде використовуватидляпоїздокгромадським транспортом міжрегіонами.

Отриманняпаперовихдовідок про факт перенесеної коронавірусної хворобинаразі не передбаченозаконодавством.

Таким чином, з 21 жовтня для міжрегіональнихпоїздок у громадськомутранспортіможна буде використовуватиабо документ про щепленняпроти COVID-19 абонегативний результат тестування на COVID-19.

 

ЗаматеріаламиМіністерстваохорониздоров'яУкраїни

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора