Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

«Чистий мозок» — дайджест спростувань медичних міфів №3

Дата: 06.10.2021 09:44
Кількість переглядів: 282

Спільно з освітньою платформою Stopfakeпродовжуємоінформаційний проєкт «Чистиймозок». Читайте новупідбіркаспростувань

МІФ №1: Побічніефекти вакцин від COVID-19 у десятки разівперевищуютьтакіефективід вакцин протигрипу

ФАКТ: У соціальних мережах поширюютьінформацію про те, щопобічніефекти вакцин від COVID-19 в десятки разівперевищуютьподібнінегативніреакціївід вакцин протигрипу.

Йдеться про дослідженняізраїльськогосоціолога і кримінологаДжошаГецкова, якийпослався на американську базу даних VAERS. Однакінформація в базіданих не вказує на причинно-наслідковізв’язкиміжвакцинацією та несприятливоюподієюпіслянеї. Система VAERS не вважаєтьсянадійнимджереломінформації про побічніреакціїпіслявакцинації і не гарантуєнаявності причинно-наслідковогозв’язкуміжцимиподіями.

Більшеінформації тут: https://bit.ly/3a4e1qR

МІФ №2: Президент Зеленський дозволив зняти маски

ФАКТ: Користувачіпоширюютьповідомлення про те, що Президент УкраїниВолодимирЗеленськийпідписав 28 вересня указ, якийнібитодозволяє не носити маски в 8 регіонахкраїни.

Президент ВолодимирЗеленський не підписувавуказів про те, що в певнихрегіонахУкраїнимедичну маску можна не носити. В Українітриваєадаптивний карантин, правила якогопередбачаютьносіннязасобівіндивідуальногозахисту в громадськихприміщеннях і громадськомутранспорті.

Більшеінформації тут: https://bit.ly/2ZLtmdY

МІФ №3: КористувачіiPhone 13 мусятьпідтвердити статус вакцинації перед розблокуванням телефону

ФАКТ: З'явиласьінформація, щоекранновоїмоделіiPhoneможна буде розблокуватитільки за допомогою паспорта вакцинації. Про ценібито заявив Тім Кук, генеральний директор Apple, під час презентаціїiPhone 13.

Однактакіповідомлення – неправда. Новину про цевигадалосатиричневиданнямTheBabylonBee.

Більшеінформації тут: https://bit.ly/3A9jWFF

МІФ №4: CDC зміниввизначення слова «вакцина» і підтвердивїїнеефективність

ФАКТ: Прихильникиантивакцинаторськогоруху у соціальних мережах розповідають, що факт змінивизначення слова «вакцина» Центром з контролю і профілактикизахворювань США (CDC) пов’язаний з їїякістю.

??Центри з контролю та профілактикизахворювань США (CDC) дійснодещозміниливизначеннятерміну «вакцина». Але незважаючи на бюрократичніформальності, вакцинипротикоронавірусу, як і раніше, виконуютьсаме те завдання, для якого вони булирозроблені. Препаратизахищаютьлюдинувідтяжкогоперебігузахворювання, можливої??госпіталізаціїйнавітьлетальногорезультату.

Більше у спростуванні: https://bit.ly/3FdgY6R

МІФ №5: Післявакцинивід COVID-19 людинастаєносіємінфекції

ФАКТ: Післявакцинаціїлюдина не стаєносіємінфекції, оскількижодна з вакцин, дозволених до широкого застосування в Європі, не містить живого коронавірусу. Такожнемаєніякихфактів, які б доводили, щовакцинивикликаютьбільшважкийперебіг COVID-19, а вакциновані люди вдвічічастішехворіють.

Більше у спростуванні: https://bit.ly/3A3r0DX

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора