Дата: 01.10.2021 08:52

Фото без опису

З початку 2021 року правоохоронні органи відкрили 350 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів, міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 та COVID-сертифікатів.

Покарання за такідіїможутьваріюватисявід штрафу до позбавленняволі на термін до 5 років, а у випадкувнесеннянеправдивихданих в електронну систему охорониздоров’я – до 6 років ув’язнення. Також передбачаєтьсявідповідальність не тільки за виготовлення та продаж підробленихдокументівчивнесеннянедостовірнихвідомостей до медичних баз даних, але й за використання таких документів.

Втімнайгірше в ситуації з підробкоюмедичнихдовідок не те, що це кримінальнийзлочин, а те, що це ставить підзагрозу як життя та здоров’яосіб, що користуються такими документами, так і життя людей довкола.

Тому Міністерствоохорониздоров’язвертається до українців, якізнають про випадкипідробкидокументів про результати ПЛР-тестуванняабощепленнявід COVID-19, повідомляти про них до:

Міністерствавнутрішніх справ України на гарячулінію – 1536

Національноїполіції України на гарячулінію – 0 800 500 202, або на email: pg.npu@police.gov.ua

Департаменту кіберполіціїНаціональноїполіції України на гарячулінію – 0 800 50 51 70, або на email: callcenter@cyberpolice.gov.ua або, заповнивши форму зворотньогозв'язку: ticket.cyberpolice.gov.ua

Департаменту стратегічнихдослідженьНаціональноїполіції України на email: dsr@police.gov.ua

Службибезпеки України за телефоном довіри – 0 800 501 482

Національногоконтакт-центру МОЗ з питаньпротидії COVID-19 – 0 800 60 20 19

І пам'ятайте, що підробленадовідка про вакцинаціюможедопомогтиуникнутипротиковіднихобмежень, а може привести до судової зали чипідапаратштучноївентиляціїлегенів.

#COVID19#вакцинація