Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

МОЗ затвердить перелік професій, яким обов’язково треба мати щеплення від COVID-19 – протокольне рішення

Дата: 23.09.2021 09:00
Кількість переглядів: 289

МОЗ затвердить перелік професій, яким обов’язково треба мати щеплення від COVID-19 – протокольне рішення

 

В Міністерстві  охорони здоров’я затвердять чіткий перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції. До нього включать працівників закладів освіти, працівниківцентральнихорганіввиконавчоївлади та їхструктурнихпідрозділів, а такожпрацівниківмісцевихдержавнихадміністрацій. 

Відповіднепротокольнерішенняприйнялисьогодні на засідання Уряду. Про цеповідомивміністрохорониздоров’яВіктор Ляшко за результатами засідання Кабміну.

"Першіпріоритетнігрупи, ті, хтовакцинувались на перших етапахкампанії, вже досягнули показниківпонад 80% охоплення - це медики, військові ЗСУ, структури МВС. Групи з 3 етапу - освітяни та держслужбовці - ще не досягли такого результату охоплення. Ми вважаємо за доцільнеприйнятижорсткерішення для убезпеченняосвітньогопроцесу та функціонуванняорганівдержавноївлади, особливо в частинінаданняадміністративнихпослуг, де відбуваєтьсятісний контакт зіспоживачами”, - коментуєміністрохорониздоров’яВіктор Ляшко. 

За оперативнимиданими станом на 19 вересняхоча б 1 дозу вакцинивід COVID-19 отрималилише 49% працівниківсфериосвіти, повністювакциновані - 39%. При цьому, для прикладу, хоча б однією дозою вакциновано 86% працівниківекстренки, 91% складу ЗСУ та 85% сил МВС. 

Міністрнаголосив, щоЄвропейський суд з прав людини у квітніцього року підтвердивположеннянаціональногозаконодавства, щообов'язковавакцинація є законною і може бути необхідною в демократичнихсуспільствах та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Статтею 12 Закону України “Про захистнаселеннявідінфекційних хвороб” передбачено, щопрацівникиокремихпрофесій, виробництв та організацій, діяльністьякихможепризвести до зараженняцихпрацівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягаютьобов'язковимпрофілактичнимщепленнямпротивідповіднихінфекційних хвороб. Визначення такого перелікупрофесійналежить до повноважень МОЗ.

Зараз в Українінаявніпонад 11 млн доз різних вакцин від COVID-19  - обирайте та вакцинуйтесьякомогашвидше. Чим більше людей отримуютьщеплення, тимменшаймовірністьнастаннячервоногорівняепідемічноїбезпеки в Україні.

Дізнавайтесябільшепро заходи протидії COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua

Перелікцентрівмасовоївакцинації та пунктівщепленьшукайте за посиланням: list.covid19.gov.ua.

МОЗ

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора