Вагітні жінки можуть важче переносити COVID-19. Крім того, ця хвороба може негативно вплинути на перебіг самої вагітності.

Дата: 16.08.2021 14:37

Під час розробки вакцин їх тестували на вагітних тваринах, але не на жінках. Втім, в США з грудня 2020 до кінця лютого 2021 проходило дослідження, в якому використали дані понад 35 000 вагітних, яких щепили проти COVID-19 мРНК-вакцинами. Його результати свідчать про те, що поки немає жодних підстав вважати, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону (bit.ly/vagitni).

Міністерство охорони здоров’я затвердило такі рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики:

Якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад працює в тісному контакті з людьми або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем.

Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною (Comirnaty/Pfizer або Moderna).

Вагітним не потрібно надавати будь-які довідки чи рекомендації від їхнього лікаря, щоб отримати щеплення від COVID-19.