Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

Про дотримання обмежень при застосуванні пестицидів у межах та за межами населеного пункту

Дата: 22.06.2021 11:35
Кількість переглядів: 557

Про дотримання обмежень при застосуванні пестицидів у межах та за межами населеного пункту

Фото без опису

 З початком весняно-літніх робіт від громадян надходять звернення та скарги стосовно використання пестицидів та агрохімікатів на присадибних ділянках, городах, приватних домоволодіннях.Однак визначити шкоду, завдану здоров’ю людини, доволі складно, адже скаржники зазвичай не звертаються до медичних закладів за допомогою та встановлення лікарем погіршення самопочуття від отруєння пестицидами чи іншими засобами, які застосовуються

Якщо  виникає конфліктна ситуація потерпілий негайно звертається до медичного закладу, якщо завдано шкоду здоров’ю, в селищну або міську ОТГ та до дільничного поліцейського в присутності свідків фіксують завдану шкоду, відбирають зразки  пошкоджених рослин, якщо це можливо і робочий розчин чи сам препарат, і відправляють на дослідження в токсикологічну лабораторію (дослідження всі платні і виконується за рахунок замовника).Після зібрання всіх доказів (акти обстеження , експертні висновки, тощо) потерпілий може звернутись до суду про відшкодування завданих збитків.

Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, в закладах охорони здоров'я та побуті повинно здійснюватись у відповідності з Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" та доповненнями до «Переліку…».

І. Вимоги  щодо застосування пестицидів суб’єктами господарювання за межами населеного пункту

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300м.

Всі роботи з пестицидами за  межами населеного пункту слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках, як виняток, у похмурі і прохолодні дні з температурою нижче +10 допускається проведення обробки у денні години.

Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.

Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об’єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря.

При застосуванні пестицидів за допомогою авіації санітарно-захисні зони становлять:

– 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

– 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасання домашніх тварин, об′єктів природно-заповідного фонду;

– 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, а також посівів с/г культур, які використовуються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с/г робіт.

Застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві повинно здійснюватися в ранкові та вечірні години дня при швидкості руху повітря, що не перевищує – 3 м/с (дрібнокрапельне обприскування) і 4 м/с (крупнокрапельне обприскування) при температурі повітря не вище +22° С, робоча висота над об’єктом обробки повинна бути не менше 3 м.

ІІ. Вимоги  щодо застосування пестицидів у межах населеного пункту  окремими громадянами особистих огородніх ділянок, які використовуються під плодові сади, посів зернових та зернобобових культур, посадку картоплі

Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і Доповненнями до нього.

Умасштабі населеного пункту забороняється повсюдна, одночасна обробка рослин однотипним препаратом, яка може обумовити масове надходження в атмосферне повітря населених пунктів аерозолю та парів токсиканта. Такі ситуації регулюються календарним графіком робіт, чергуванням асортименту препаратів в період інтенсивних обробок.

Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 за допомогою ранцевого обприскувача при швидкості вітру до 4 м/с та за умови попередження власників сусідніх домоволодінь про час, місце, строк обприскування.

УВАГА !Не менше ніж за три доби до початку проведення кожної хімічної обробки необхідно сповіщати голів сільських, селищних, міських рад, ОТГ, про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів, які в свою чергу оповістять пасічників, мешканців населених пунктів, власників сусідніх с/г ділянок, тощо.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

До роботи з пестицидами допускаються особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та  мають  відповідні посвідчення,  допуск та наряд на  виконання  робіт  з  пестицидами.

Порушення  вимог чинного законодавства тягне за собою  дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальністьПерелік даних правил допоможе кожному громадянину уникнути  конфліктних ситуацій при застосуванні пестицидів на своїх присадибних ділянках та городах, які часто виникають в період застосування отрутохімікатів, але головне – це добросусідські  відносини та взаєморозуміння між сусідами та якщо це можливо зменшити  застосування  самих пестицидів та агрохімікатів.

Державний фітосанітарний інспектор

Держпродспоживслужби в Полтавській області                                                Світлана Надтока

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора