Представництво Фонду ООН у галузі народо населення (UNFPA) в Україні запрошує міста розпочати вимірювати рівень благополуччя молоді
Представництво Фонду ООН у галузі народо населення (UNFPA) в Україні запрошує міста розпочати вимірювати рівень благополуччя молоді
Індекс благополуччя молоді (ІБМ) – зручний онлайн інструмент, розроблений #UNFPAUkraine для муніципалітетів, який дає можливість швидко та зручно досліджувати стан молоді у місті та на базі цих даних вдосконалювати молодіжну політику та проєкти з розвитку молоді. Вінспрямований на заохоченнямолодих людей ставатибільшактивними та залученими до прийняттярішень на місцевомурівні.
Ініціативареалізується в Україні з 2019 року і вже 11 міствираховують ІБМ: Кременчук, Львів, Миколаїв, Маріуполь, Мелітополь, Херсон, Дніпро, Тернопіль, Луцьк, Одеса та Київ.
Для визначення ІБМ на муніципальномурівні, авториметодологіївиходили з аналізусвітовогодосвідувизначеннянайважливішихаспектівжиття та благополуччямолоді, напряміврозвиткумолоді, методик благополуччямолоді, а такожвласноїоцінкинаявнихданих за різними аспектами на муніципальномурівні. У результатіцієїроботи, авторивизначили 49 первиннихіндикаторів, якізгруповані по 7 важливихблоках:
- Освіта;
- Здоров’я;
- Економічніможливості;
- Участь у політичномужитті;
- Участь у громадськомужитті;
- Інформаційні та комунікаційнітехнології
- Безпека та захищеність.
Для кого потрібенІндекс?
Для місцевоївлади. Індекс - цепростийінструмент для моніторингу і оцінкиблагополуччямолодісаме у вашомумісті. НаразіІндексвжепрацює у Кременчуці, Львові, Миколаєві, Маріуполі, Мелітополі, Херсоні, Дніпрі, Тернополі, Луцьку, Одесі й Києві.
Для молоді. Цезручнаможливість для залучення до діалогуізвладою, наданнязворотногозв'язку та участі в прийняттірішень на рівнісвогоміста.
Для ЗМІ та громадськихорганізацій у містах. ДаніІндексудаютьоцінкууспішностімолодіжноїполітикиміста.
Для місцевогобізнесу. Платформа, на якіймолоді люди проходятьопитування по Індексу, маєможливістьрозміщенняпромокодіввідмісцевихкомпаній. Тобто за проходженняопитуваннякоженучасник та кожнаучасницяотримуютьзнижки на товаричипослуги у своємумісті. Ставши партнером Індексублагополуччямолоді у містімісцевакомпаніямаєможливістьнадаватизнижки на своїпослугичитовари, а натомістьотриматипотенційнихпокупців.
Компанія “Цитрус” приєдналася до ініціативи у 2021, ставши національним партнером проєкту ІБМ, для підтримкимолодих людей у всіхмістахУкраїни. Цитрус надаватимезнижки на товари, щопродаються через онлайн та оффлайнмагазини, молодим людям, якіповністюпройшлиопитування в різнихмістахУкраїни.
Якщовихочетебрати участь у проєкті«Індексблагополуччямолоді» та вимірювати стан молоді у вашомумісті, пропонуємо вам:
- заповнити аплікаційну форму та надіслати разом з офіційним листом відміської ради щодоучастімістаупроєкті на електронну адресу dkulyk@unfpa.org до 4 червня 2021 року;
- визначити координатора ІБМ відповідальним за подальшідії та співпрацю з UNFPA для налагодженняподальшоїкомунікації.
Контактна особа з питаньреалізаціїпроєктувід UNFPA – Кулик Дмитро, Координатор ІБМ dkulyk@unfpa.org, +38 050 459 20 55