Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

18.03. 2021 року в актовому залі Миргородської лікарні ветеринарної медицинивідбулася нарада «Планування заходів по профілактиці та запобігання отруєння бджіл пестицидами в Миргородському районі»

Дата: 29.03.2021 10:46
Кількість переглядів: 1005

Фото без опису18.03. 2021 року в Фото без описуактовому залі Миргородської лікарні ветеринарної медицинивідбулася нарада «Планування заходів по профілактиці та запобігання отруєння бджіл пестицидами в Миргородському районі».Спеціалістами Миргородського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області спільно з провідним спеціалістом Управління фітосанітарної безпеки розглянули наступні питання:

-Попереджувальні заходи запобігання отруєння бджіл засобами захисту рослин,

- Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин,відповідно наказу Міністерства розвитку економіки та сільського господарства України 19лютого 2021 року №338, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України

04 березня 2021 року №283/35905;

- Проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках;

- Порядок реєстрації та отримання санітарного паспорту пасік .

Особливу увагу наголосили на тому, що суб’єкти господарювання які застосовують засоби захисту рослин ,зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки згідно ст. 37 Закону України «Про бджільництво» сповіщає органи місцевого самоврядування та  пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблюваних площ.Усі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні

 (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту

бджіл. Усі проведені хімічні обробки потрібно фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів.

 Керівникам агроформувань  наголошено про обов’язкову наявність у працівників допусків та посвідчень на право роботи з пестицидами та агрохімікатами які видаються після проходження навчання згідно  вимог Постанови КМУ від 18 вересня 1995 року № 746 «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення ) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням ,зберіганням ,застосуванням та торгівлею пестицидама і агрохімікатами».

Пасічникам наголосили на обов’язковій реєстрації пасік та своєчасному інформуванні органів місцевого самоврядування про місце розміщення своїх бджолосімей,а також розповіли який   алгоритм дій у випадку отруєнні бджіл пестицидами та необхідність створення комісії з своєчасного реагування при зверненні пасічників щодо отруєння бджіл.

В нараді взяли участь  представники Миргородської міської територіальної громади,Ромоданівськоїселищної територіальної громади, Комишнянськоїселищної територіальної громади, старости сіл та власники пасік. Під час роботи наради між учасниками відбувся обмін інформацією.

 Державний фіто санітарний інспектор

Управління фіто санітарної безпеки

 ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                                       С.Надтока


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора