Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

Десикація як спосіб збереження врожаю

Дата: 13.08.2020 12:50
Кількість переглядів: 452

Десикація як спосіб збереження врожаю

Фото без опису

 З метою прискорення дозрівання сільськогосподарських культур шляхом зменшення вмісту вологи в рослинах у сільськогосподарських підприємствах області перед збиранням урожаю настає період проведення десикації на посівах сої та соняшнику. Цей важливий агротехнічний прийом, який проводять перед збиранням культури з метою прискорення дозрівання шляхом зменшення вологи в рослинах.

 

Особливо це важливо для соняшника. Десикація дозволяє в оптимальні терміни проводити збирання, запобігає втратам врожаю (висипання насіння з кошиків) і підвищує його якість за рахунок пригнічення хвороб і бур'янів.

 

 Технологія застосування десикантів передбачає використання авіаційної техніки та тракторних обприскувачів, вибір яких залежить від обсягу десикаційних заходів, термінів проведення, особливостей культури, яку обробляють, місця розташування посіву.

Порушення регламентів десикації може спричинити тяжкі наслідки: пестициди в разі потрапляння на інші рослини (в т.ч. й насадження багаторічних деревних рослин та кущів) можуть призвести до їх знищення або істотного пошкодження, а також до ураження бджіл.

Для запобігання порушення технологічних та санітарних вимог при застосуванні пестицидів і попередження негативних наслідків для населення та навколишнього середовища Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує про необхідність дотримання суб’єктами господарювання технологічних та санітарних вимог при застосуванні десикантів, в тому числі вимог Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1.2.001-98.

Серед них першочергово слід звернути увагу на такі вимоги:

Використовувати десиканти належить лише у відповідності до Переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні (при використанні авіації – дозволені до авіаційної обробки).

  • На полях, де проводиться десикація, обов’язково повинні встановлюватись попереджувальні знаки, власники та орендарі земельних угідь зобов’язані своєчасно сповіщати населення та власників пасік про місця, терміни і методи застосування десиканта.
  • При застосування десикантів необхідно обов’язково враховувати час проведення робіт (ранкові – до 10:00 та вечірні години), швидкість (3-4м/сек) і напрям вітру.
  • Санітарно-захисна зона при роботі з десикантами повинна бути не менше 300 метрів при наземному обприскуванні, а при авіаційному – 1000 метрів. Забороняється також авіаобприскування рослин в радіусі менше 1 км від населених пунктів і тваринницьких ферм, а також в радіусі менше 2 км від водоймищ рибогосподарського використання. Обприскування сільськогосподарських культур біля населених пунктів слід проводити при напрямку вітру протилежному населеним пунктам.
  • У випадку застосування авіаційного методу обробки у сільському господарстві варто неухильно дотримуватись порядку його проведення.

 

Державний фітосанітарний інспектор                                                                           

Управління фіто санітарної безпеки                                                                                С.Надтока


Коментарі:

Agro
2021-05-25 15:44:23

Методы, которые увеличивают количество времени, которое эмбрионы проводят в процессе созревания, обеспечивают эмбрионам большие резервы хранения и повышенную устойчивость к высыханию. Воздействие экзогенной абсцизовой кислоты (АБК) и сублетальный стресс важны для повышения устойчивости к высыханию. Среда для созревания с высоким осмотическим потенциалом, индуцированная либо повышенными уровнями проникающих осмотических агентов (например, сахарозы, маннита), либо непроницаемых осмотических агентов (например, полиэтиленгликоля).4000) или среды с более высокой прочностью геля (для ограничения доступности воды), вызывают водный стресс, задерживают прорастание, увеличивают запасы продукции и повышают устойчивость к высыханию. Другие сублетальные стрессы (например, низкая температура, недостаток питательных веществ) могут иметь аналогичные эффекты на устойчивость к высыханию. Правильно обработанные зародыши остаются жизнеспособными, если они быстро обезвоживаются до содержания влаги менее 15%. https://agro-flying.com.ua/

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора