Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

НЕБЕЗПЕКА ЯЩУРУ

Дата: 20.03.2025 11:08
Кількість переглядів: 29

Фото без опису

На території Євросоюзу виявили небезпечну хворобу – ящур. У січні вірус ідентифікували на одному з фермерських господарств Німеччини, а вже в березні штам виявили в Угорщині, поблизу кордону із Словаччиною, на відстані 450 кілометрів від Закарпаття.

Останній випадок ящуру в Україні був зареєстрований в 1988 році, а з 1992 року Україна має статус WOAH, як країни вільної від вакцинації. У зв’язку з чим вакцинація тварин не проводиться. Це висококонтагіозна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом і вражає парнокопитних свійських тварин: корів, кіз, свиней, буйволів, а також диких – косуль, оленів та кабанів. На ящур може хворіти також і людина. Люди заражаються при споживанні молока отриманого від хворих тварин.

Захворювання у сприятиливих тварин характеризується лихоманкою та виразками у вигляді пухирів (афт), ерозій в ротовій порожнині, на язиці, губах, вимені та кінцівках. Також у хворих тварин з’являється слиновиділення, анорексія, кульгавість, аборт і раптова загибель новонародженого молодняку та зниження молочної продуктивності.

Усі суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням і обігом парнокопитних тварин, повинні забезпечувати дотримання:

1) охоронно-обмежувальних заходів при перевезеннях (переміщеннях) тварин, продукції тваринного та рослинного походження, а також контролю за формуванням ферм, стад, отар тощо;

2) обов’язкового профілактичного карантинування тварин, які надходять в господарство;

3) контролю за станом здоров’я тварин на усіх етапах їх утримання, у тому числі при карантинуванні тварин, які надходять у господарство;

4) регулярного очищення й дезінфекції приміщень, інвентарю, територій;

5) забезпечення обслуговуючого персоналу спецодягом, взуттям і предметами особистої гігієни;

6) обмеження доступу на тваринницькі ферми сторонніх осіб, обов’язкової наявності санпропускників, дезбар’єрів, огородження.

При підозрі захворювання тварин на ящур власник (утримувач) та/або спеціалісти ветеринарної медицини, які обслуговують господарство, зобов’язані негайно повідомити про це компетентний орган Держпродспоживслужби відповідної території.

Загальні заходи профілактики, щодо зниження ризику занесення ящуру та інших хвороб:

- дезінфікуючі ванни на вході до приміщення;

- одноразові бахіли і захисні костюми для відвідувачів;

- устаткування для дезінфекції та дезінсекції транспортних засобів до і після транспортування;

Уникайте: контактів між тваринами різних стад (наприклад, на пасовищі); використання пасовищ в період масової активності кровосисних комах; використання спільних інструментів, транспортних засобів, завозу тварин з різних ферм та персоналу, що мав контакти з тваринами без ретельного знезараження.

Для своєчасного отримання інформації у сфері безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини та санітарного законодавства запрошуємо Вас підписатися на сторінку Миргородського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області у соціальній мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/profile.php?id=100082510993799


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь