Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

До уваги суб’єктів господарювання

Дата: 19.12.2023 09:18
Кількість переглядів: 153

Миргородське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує , які здійснюють діяльність на території Миргородського району, а також операторів ринку, які нещодавно перевели свій бізнес із інших регіонів України, зареєструвати потужності у Державному реєстрі потужностей операторів ринку та/або внести зміни до відомостей реєстру чи надати інформацію про припинення використання потужностей.

Фото без описуВідповідно до вимог ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу. Державна реєстрація потужностей здійснюється компетентним органом Держпродспоживслужби шляхом внесення відповідної інформації до реєстру на безоплатній основі. Потужностям у реєстрі присвоюється особистий реєстраційний номер.

Не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності оператор ринку зобов’язаний подати (надіслати) до територіального компетентного органу заяву про державну реєстрацію потужності, та зобов’язаний протягом 10 робочих днів повідомляти територіальний компетентний орган про зміни у своїй діяльності, що зумовлюють необхідність внесення змін до відомостей державного реєстру потужностей операторів ринку, а також про припинення використання потужності.

Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність, що є в управлінні оператора ринку, та які використовуються на будь якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, в тому числі транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам.  

Для державної реєстрації потужності оператору ринку необхідно звернутися до Миргородського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою вулиця Сорочинська, 164, м.Миргород та його структурних підрозділів: смт.Велика Багачка вул.Загороднього, 1; м.Гадяч вул.Гагаріна, 79-А; м.Лохвиця вул.Ватутіна, 108; смт.Шишаки вул.К.Тутки, 62.

Звертаємо Вашу увагу, що наказом Міністерства економіки України від 21 січня 2022 року N 142-22 затверджені «Зміни до Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам» та форма заяви про державну реєстрацію потужності.

Відповідно до затвердженої форми обов’язковим є надання інформації: найменування або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) оператора ринку; код згідно з ЄДРПОУ; місцезнаходження юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта; місце проживання оператора ринку; назва потужності та адреса розташування потужності; вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (крім фізичних осіб); та детальний опис потужності.

Опис потужності включає види діяльності, що планується здійснювати з використанням потужності та перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати.

Заява про державну реєстрацію потужності засвідчується підписом оператора ринку або уповноваженої ним особи та реєструється територіальним органом компетентного органу в день її надходження.

Заява про державну реєстрацію потужності може бути подана в паперовій або електронній формі. Подання заяви в електронній формі здійснюється шляхом накладення електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Подати заяву на реєстрацію потужності оператора ринку є можливим з використанням онлайн-сервісу «Дія», за посиланням https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-potuzhnostej-operatora-rinku.

Категорії підприємств, які зобов’язані зареєструвати потужність:

  • Підприємства, що виробляють харчові продукти.

  • Потужності первинного виробництва харчових продуктів (земельні ділянки сільгоспугідь, пасіки, водойми з вирощування товарної риби, ферми з вирощування сільськогосподарських тварин, мисливські господарства)

  • Оптова та роздрібна торгівля харчовими продуктами упермаркети, магазини, оптові склади, послуги із закупівлі та збуту сільськогосподарських продуктів і сировини, учасники ярмарок та ринків).

  • Підприємства громадського харчуванняесторани, кафе, піцерії, підприємства, що займаються виробництвом кулінарної продукції, пересувні кав’ярні).

  • Аптекипеціалізовані організації системи охорони здоров’я, що займаються реалізацією харчових продуктів (вода бутильована, БАДи та ін.)).

  • Школи та ДНЗарчоблоки шкіл та дитячих садочків, які створюють безпечні умови для розвитку та навчання дітей відповідно до санітарно-гігієнічних вимог).

  • Інші харчові підприємства (підприємства, що задіяні на будь-якій стадії виробництва або обігу харчових продуктів, чия діяльність не вимагає отримання експлуатаційного дозволу).

Нагадуємо, що відповідно до п. 2 статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» виробництво та/або обіг харчових продуктів з використанням незареєстрованої потужності тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора