Шахрайство-крімінально каране діяння,відповідальність за яке в Україні передбачена Кримінальним кодексом України.

Дата: 07.06.2023 16:04

Як приклад:
Фішинг - це вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі, персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказування сбо обміну валюти,
інтернет-магазинів.
Фармінг - це процедура таємного перенаправлення жертви на хибну IP-адресу. Для цього може використовуватись навігаційна структура файлу (файл hosts, система доменних імен (DNS)).
‼️ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЙСТВА‼️
 • Ретельно перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють.
 • Зробіть "паузу", якщо потенційний шахрай повідомляє, що сталося щось погане з вашими рідними.
 • Не панікуйте. Зверніться до поліцейського офіцера громади за порадою або просто розкажіть про ситуацію, що сталася. Шахраї використовують психологічні техніки та прийоми для маніпуляції.
 • Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих людей.
 • Не переказуйте кошти на чужі карткові рахунки.
 • Не впускайте незнайомців до помешкань, вимагайте показати документи.
 • Не довіряйте повідомленням незнайомців про грошову реформу, обмін купюр тощо.