Ромоданівська громада

Полтавська область, Миргородський район

Здоровя рослин для збереження довкілля

Дата: 24.04.2023 08:17
Кількість переглядів: 134

Сучасне життя створює все більше загроз для здоров'я рослин!

https://superagronom.com/media/news/o-o-w/00/03/3314/grynt-ryka-ne-nashe-36524-9193.jpgРослини є джерелом повітря, яким ми дихаємо, і більшої частини їжі, яку ми споживаємо, але ми часто не докладаємо достатніх зусиль щоб зберегти їх здоровими. 

Це може мати катастрофічні наслідки!

Щорічно внаслідок впливу небезпечних шкідливих організмів рослин втрачається 40% урожаю сільськогосподарських культур. В результаті мільйони людей по всьому світу не мають достатньої кількості продуктів харчування! Серйозної шкоди зазнає сільськогосподарське виробництво як окремих сільських громад так і цілих країн.

Зміни клімату та діяльність людини змінили екосистеми, стали причиною зменшення біорізноманіття, з’явились нові території, де можуть успішно розвиватись шкідливі організми рослин. 

Профілактика має вирішальне значення, для уникнення нищівного впливу шкідливих організмів на сільське господарство, засобів до існування та продовольчої безпеки.

Людина здавна розглядає навколишнє природне середовище в основному як джерело сировинних запасів (ресурсів), необхідних для задоволення своїх потреб. При цьому велика частина узятих від природи ресурсів повертається в природу у вигляді відходів. Основна частина цих відходів і забруднень утворюється в містах.

Забруднення грунтів.

Основними забруднювачами грунтів є метали та їх сполуки, радіоактивні елементи, а також добрива і пестициди (хімічні препарати, що застосовуються для боротьби з бур’янами).

Відомо, що під впливом навколишнього середовища в організмі  людини можуть відбуватися та передаютися у спадок зміни (мутації). Постійне погіршення навколишнього середовища в кінцевому рахунку може привести до зниження захисних властивостей організму, який перестане опиратися різним захворюванням.За словами науковців, хімічні речовини не вирішують основних проблем, тому що ми лікуємо симптоми. Основоположною причиною порушення технологій ведення сільськогосподарського виробництва є все ж таки вихід рослин зі стану природньої рівноваги.

Навчаючи громадськість головним ризикам, які несуть небезпечні регульовані шкідливі організми для сільського господарства та біологічної безпеки нашої країни ми сподіваємось на їх розуміння та підтримку.Адже карантинні шкідники, хвороби рослин, нематоди і бур’яни потрапляючи в нові, більш сприятливі умови для розвитку, стрімко розмножуються, не мають природних ворогів, завдають більших втрат, у порівнянні з місцем первісного існування. Це може завдати непоправної шкоди вітчизняному сільському господарству та довкіллю.

Необхідно змінити своє споживацьке, агресивне ставлення до природи, замінити його турботою про збереження всього живого, брати участь в озелененні рідного міста чи населеного пункту.

Турбота про довкілля починається з власного будинку, вулиці, парку .

 

Державний фітосанітарний інспектор

Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області                                                                        С. Надтока

           


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора