Увага!

Дата: 28.11.2022 11:48

"Безоплатний тест на COVID-19: як і навіщо?

Кількість людей, якіхворіють на COVID-19, в Українізберігається на високомурівні. Сьогодні держава забезпечуєбезоплатнетестування на COVID-19 усімгромадянам за наявностісимптомів.

Безоплатний ПЛР-тест роблятьпацієнтамізяскравовираженими симптомами ГРВІ, пневмоніїабо тяжкого гострогореспіраторного синдрому.

Якщомаєтепідозру на COVID-19, зверніться до свогосімейноголікаря, а в разіякщойого у вас немає – до найближчогомедичного закладу. Лікарз’ясуєсимптоми й ухвалитьрішення про направлення на безоплатнетестування.

Вчасний тест на COVID-19 – це:

запорука правильного лікування;

захист ваших близьких;

захист людей ізгрупризику, для якихвірус становить смертельнузагрозу.

Держава забезпечуєбезоплатнетестування на підставі Наказу МОЗ Українивід 17.09.2020 № 2122.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19

Турбота про здоров'я - твійвнесок у перемогу!

#ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

У рамках спільногозіСвітовим банком проєкту МОЗ України у партнерстві з ПРООН в Україні

"

"Грип – цевіруснезахворювання, яке можеспричинятитяжкіускладнення і смерть. За даними ВООЗ, у світіщороку на грипхворіють до мільярда людей:

Зокрема, в Україні за епідемічний сезон 2021/2022 роківофіційнозареєстрували 5,9 млн випадківзахворювання на грип та ГРВІ, включно з COVID-19.

Головна небезпекагрипуполягає в тому, щовінпостійномутує.

Однакзахиститисявідгрипу все ж можна. Найкращапрофілактикахвороби – щорічнавакцинація. Вона захищаєвідусіхнайбільшрозповсюджених і небезпечнихштамівгрипу і гарантуєзахистусерединісуспільства, а зараз коженіз нас маєпіклуватися про своєздоров’я.

Найкращий час для щеплення – на початку епідемічного сезону. Протевакцинуватисяможнавпродовжусьогоепідсезону, і важливовраховувати, щоефективністьвакцининастає через 14 днів. Особливо важливовакцинуватися людям ізгрупризику - вагітнимжінкам, людям старше 60 років, дітямвід 6 місяців, оскількицезначнозбільшуєшансизапобігтисмертельнимнаслідкамхвороби.

Придбативакциниможна в аптеках і зробитищеплення:

у свогосімейноголікаря;

у приватному медзакладі.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19

Турбота про здоров'я - твійвнесок у перемогу!

"

"Війнадиктуєсвої правила життя і виживання. Стреси, хвилювання, поганіумови в укриттях, незбалансованехарчуванняроблять нас вразливими до вірусів та інфекцій.

Якщовивідчуваєтепершіознаки ГРВІ, такі як нежить, біль у горлі, підвищеннятемпературитілатощо, негайно починайте діяти:

багатопийте;

приймітьзнеболювальне, якщо є біль, але температура нормальна;

промивайтеніссольовимрозчиномабоспреєм;

приймітьжарознижувальнийзасіб, якщовідчуваєтепідвищеннятемпературитіла, озноб, біль у горліабовусі, головнийбіль;

повідомтесвогосімейноголікаря про ваш стан.

Детальнірекомендації за посиланням: https://cutt.ly/gVLe7sB

Ви можете звернутися по направлення на безоплатнетестування на COVID-19 до свогосімейноголікаряабо до будь-якогосімейноголікаря.

Щобуберегтисявід тяжкого перебігухвороби, вакцинуйтеся. Для отриманнядозивакцини (першої, другоїчибустерної) незалежновіднаявностідекларації з лікаремпотрібно:

– звернутися до найближчогомедичного закладу абознайти пункт вакцинації за лінком https://bit.ly/vaccinationpoints чизателефонувати на гарячулінію НСЗУ 16–77;

– прийти з паспортом і вакцинуватися.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19

Турбота про здоров'я – твійвнесок у перемогу!

#ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

"Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису