Про Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

Дата: 06.04.2022 10:58

У відповідності до постанови Кабінету міністрів України №333 від 19.03.2022 року "Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг", на отримання компенсації витрат мають право:

• власники житлових приміщень приватного житлового фонду, яким виповнилось 18 років; (лише один з власників на заявлене житлове приміщення);
  • власники житлових приміщень, які безоплатно тимчасово розмістили переміщених осіб;
  • власники житлових приміщень надали житло внутрішньо - переміщеним особам, які  прибули після введення воєнного стану, тобто після 24.02.2022 р;
  • власники житлових приміщень надали житло внутрішньо - переміщеним особам, які перемістились з території адміністративно - територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету міністрів  України від 06.03.2022 р.№204;
  • власники житлових приміщень надали житло внутрішньо - переміщеним особам, які не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (2000 грн., у відповідності до постанови Кабінету міністрів України №332).

Заяви встановленого зразка на отримання компенсації подаються особисто власником житла до Центру надання адміністративних послуг за адресою смт Ромодан вул. Незалежності 42/6.

До заяви власник житлового приміщення надає:

• паспорт громадянина України;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документи, що посвідчують право власності на житлове приміщення  (свідоцтво про право власності, витяг з реєстру речових прав, тощо);
  • банківські реквізити заявника для перерахування суми компенсації (довідка з банку про відкриття рахунку);
  • копії документів на внутрішньо-переміщених осіб (паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про народження);
  • контактний номер телефону.

Заяви на отримання компенсації розглядаються протягом 5 робочих днів, після цього  узагальнена інформація подається до обласної військової адміністрації для вирішення питання про виділення коштів з резервного фонду Кабінету міністрів України.

З повним текстом постанови Кабінету міністрів України №333 від 19.03.2022 р. можна ознайомитись на офіційних сайтах Верховної ради України та Кабінету міністрів України.